Le Rêve to jedyna szkoła języka francuskiego w Polsce, w której wszystkie grupy są maksymalnie 4-osobowe.

 

Naszym głównym celem jest nastawienie na komunikację.
Podczas zajęć na każdym poziomie zaawansowania najwięcej czasu zawsze poświęcamy na mówienie.
Oczywiście, ćwiczymy również gramatykę, pisanie czy czytanie tekstów, ale 70% zajęć to przede wszystkim praktyka.

 

Nasz autorski program jest skuteczny, ponieważ zmniejsza różnicę między pasywnym, a aktywnym poziomem znajomości języka. Poziom pasywny jest tym, co rozumiemy, a aktywny – tym czego potrafimy użyć w praktyce. Oznacza to, że uczniowie potrafią powiedzieć mniej więcej tyle, ile sami rozumieją.

 

W programie dla osób na poziomie średnio-zaawansowanym wykorzystujemy również artykuły z gazety Francais present. Jesteśmy także autorem metody filmowej, którą wprowadziliśmy do programu od tego roku. Uczniowie pracujący na metodzie filmowej, na początku semestru tworzą scenariusz filmu oraz bohaterów i przez okres 4 miesięcy wymyślają dialogi i odgrywają sceny w różnych miejscach Krakowa, oczywiście w języku francuskim. W ofercie mamy również zajęcia z fonetyki, konwersacje, warsztaty gramatyczne i wiele innych zajęć pozalekcyjnych.

 

Ucząc się w grupach 4-osobowych, uczniowie robią bardzo szybkie postępy. Kadra nauczycielska jest złożona z osób młodych, ale już doświadczonych w nauczaniu. W Le Rêve uczą także native speakerzy, dzięki którym nauka jest dużo bardziej efektywna. Pracujemy na programie autorskim, dostosowanym do tak małej ilości osób w grupach.

 

Oprócz nauki, organizujemy również wiele imprez tematycznych, na przykład Fiestę francusko-hiszpańską, Krakowską Językową Grę Miejską, warsztaty kulinarno-językowe, a także wyjazdy do Francji na obozy letnie.

 

Szkoła francuskiego, Kraków i mnóstwo atrakcji - sprawdź, jak to działa!

Kurs francuskiego pełen atrakcji? Czemu nie? Kraków to miasto, które nie znosi nudy. Zatem szkoła francuskiego w mieście Kraków to także coś, w czym nudy nie ma. Francuski i jego nauka mogą być naprawdę interesującą i niezapomnianą przygodą, a kurs francuskiego może przybrać formę świetnej zabawy. Kraków jest tego doskonałym przykładem.

Francuski bez schematu i bez nudy

Kurs francuskiego prowadzimy bez schematu książek, co w skrócie oznacza odejście od sztywnych ram, na rzecz nauki sprawnej komunikacji. Przecież właśnie o to chodzi, by nie bać się mówić i zawsze się dogadać. Dlatego właśnie nasz kurs francuskiego w 70% stanowią zajęcia praktyczne. U nas Kraków mówi po francusku!

Szkoła francuskiego odchodząca od schematu podręczników nie oznacza braków programowych. Nasz kurs francuskiego został tak skonstruowany, by dać solidne podstawy gramatyczne, a nawet kompleksowo przygotowuje do egzaminu DELF.

Francuski na warsztatach kulinarnych i nie tylko

Kraków to miasto smakoszy. Kraków to także miasto pełne smaku. Dlatego łączymy pasje - kurs francuskiego realizujemy w połączeniu z warsztatami kulinarnymi. Francuski smak w zestawie z francuskim językiem. Doskonałe połączenie. Realizując podwójnie swoje pasje, możesz czuć się podwójnie usatysfakcjonowany i jeszcze lepiej wykorzystujesz swój cenny czas. Warsztaty kulinarne realizowane są w restauracji francuskiej, gdy tylko powstanie odpowiednio liczna grupa osób zainteresowana taką formą aktywności.

Szkoła francuskiego w mieście Kraków to także wiele więcej atrakcji (http://krakow.lereve.pl/a-po-zajeciach/), między innymi:

  • czytanie artykułów z francuskiej prasy,
  • oglądanie francuskich filmów,
  • smakowanie potraw (francuski smak!)
  • ciekawe ćwiczenia językowe w postaci gier i zabaw (francuski od podstaw),
  • słuchanie francuskich piosenek (Kraków śpiewa po francusku)
  • pisanie teatralnych scenariuszy w języku francuskim,
  • odgrywanie scenek teatralnych w języku francuskim (szkoła francuskiego i teatr w jednym).

Szkoła francuskiego, Kraków i mnóstwo możliwości

Kurs francuskiego prowadzony w mieście Kraków to możliwości dla obecnych i przyszłych studentów. Francuski to język ponad 200 mln ludzi na całym świecie. Dlaczego zatem nie studiować w języku francuskim? Pomyśl o podwójnym dyplomie - http://www.institutfrancais.pl/pl/katalog-podwojnych-dyplomow-francusko-polskich - nasza szkoła francuskiego będzie tutaj solidnym przygotowaniem.

To Top