Współpraca z nami na franczyzie

 

Le Rêve to jedyna szkoła językowa w Polsce, w której wszystkie grupy są maksymalnie 4-osobowe.

Dzięki tak małym grupom, uczniowie robią bardzo szybkie postępy. Kadra nauczycielska jest złożona z osób młodych, ale już doświadczonych w nauczaniu. W Le Rêve uczą głównie native speakerzy, dzięki którym nauka jest dużo bardziej efektywna. Pracujemy na programie autorskim, dostosowanym do tak małej ilości osób w grupach.

Oprócz nauki, proponujemy uczniom również wiele zajęć pozalekcyjnych, takich jak zajęcia teatralne czy pokazy filmowe. Organizujemy również wiele imprez tematycznych, na przykład Fiestę francusko-hiszpańską a także wyjazdy do Francji.

Szkoła rozwija się bardzo szybko na rynku Wrocławskim, dlatego postanowiliśmy rozszerzyć ofertę na kolejne miasta w 2014 roku. Naszym celem jest otwarcie szkoły w każdym województwie do końca 2015 roku.

 

Wsparcie dla franczyzobiorcy:
.
 • Brak opłaty franczyzowej przez pierwszy semestr działalności;
 • Prawo do korzystania z marki Le Rêve;
 • Wyłączność na terenie wybranego miasta;
 • Szkolenie z zakresu zarządzania szkołą;
 • Pomoc w zarządzaniu szkołą przez pierwsze miesiące działalności, aż do osiągnięcia samodzielności;
 • Szkolenie dla nauczycieli;
 • Wsparcie marketingowe – doradztwo w prowadzeniu kampanii reklamowych;
.
Przewidywana suma inwestycji
.
Od 5 do 7 tys. złotych
.
.
Podstawowe wymagania sieci
.
 • Znajomość języka angielskiego lub francuskiego na poziomie komunikatywnym;
 • Lokal własny lub wynajmowany, w którym będą się odbywały zajęcia i będzie mieściło się biuro szkoły;
 • Zatrudnienie minimum jednego lektora;
 • Przeprowadzenie regionalnej kampanii reklamowej Le Rêve;
 • Umiejętność zarządzania małą grupą ludzi, energia i otwartość oraz pełne zaangażowanie w pracę.
.
.

Korzyści dla Franczyzobiorcy z prowadzenia placówki franczyzowej Le Rêve:

 

1) Możliwość prowadzenia własnej firmy, przy jednoczesnym ograniczeniu ryzyka popełnienia błędów, wynikającego z doświadczenia Franczyzodawcy.

2) Możliwość rozwoju i ciągłej rozbudowy firmy.

3) Możliwość uzyskania dużych zarobków.

4) Satysfakcja z tworzenia pierwszej szkoły języka francuskiego w danym mieście, możliwość monopolizacji rynku.

5) Elastyczny czas pracy, możliwość wykonywania wielu zadań w dowolnym miejscu (tworzenie reklamy, telefoniczne i mailowe prowadzenie zapisów, etc.).

6) Relatywnie niewielki czas pracy w stosunku do zarobków (przez większość miesięcy w roku, kiedy Franczyzobiorca nie prowadzi zapisów oraz działań marketingowych, jego zadaniem jest tylko nadzorowanie, czy wszystko funkcjonuje tak, jak należy).

7) Możliwość poznania bardzo dużej ilości nowych ludzi wśród uczniów oraz nauczycieli.

8) Możliwość darmowej nauki języka francuskiego.

9) Możliwość poznania kultury Francji od wewnątrz (współpracując z native-speakere’ami) i udziału w wyjazdach do Francji.

10) Możliwość rozwijania swoich umiejętności interpersonalnych oraz zawodowych (umiejętności negocjacji, poszerzanie kreatywności, umiejętność skutecznej sprzedaży).

 

 

Dlaczego Le Rêve jest wyjątkową szkołą?

1) Jesteśmy szkołą, która skupia się tylko na języku francuskim, co sprawia, że jesteśmy profesjonalistami i bardzo dobrze znamy się na tym, co robimy.

2) Grupy są maksymalnie czteroosobowe, co umożliwia dużo szybsze przyswajanie wiedzy oraz pokonywanie barier językowych.

3) Stosujemy autorski program nauczania, dzięki któremu uczniowie w grupach początkujących zaczynają mówić po francusku trzy razy szybciej niż w innych szkołach językowych.

4) W grupach początkujących uczniowie tworzą całe zdania już od pierwszych zajęć.

5) Prowadzimy specjalnie opracowane ćwiczenia, dzięki którym uczniowie wykorzystują około 70 % zajęć na mówienie po francusku już na poziomie początkującym.

6) Na zajęciach realizowane są ciekawe i zabawne zadania, dzięki czemu uczniowie nie tylko uczą się w szybkim tempie, ale także miło spędzają czas.

7) W semestrze realizowane są 64 godziny lekcyjne, czyli więcej niż w zdecydowanej większości innych szkół językowych, a cena pozostaje podobna, lub nawet niższa.

8) Dzięki konwersacjom prowadzonym w grupach średnio-zaawansowanych oraz zaawansowanych przez native-speakere’ów uczniowie zmuszeni są do mówienia na zajęciach tylko i wyłącznie po francusku(unikamy mówienia na zajęciach po angielsku).

9) Szczególny nacisk kładziemy na atmosferę panującą w szkole oraz na dobry kontakt z uczniami. Bardzo ważne jest dla nas, żeby uczniowie czuli się swobodnie.

10) Bardzo ważną dla nas kwestią jest odpowiednie motywowanie i chwalenie lektorów.

11) Stosujemy autorski program, który dostosowany jest do indywidualnych potrzeb i możliwości uczniów.

12) W naszej szkole organizujemy liczne wydarzenia związane z kulturą Francji(wieczorki gitarowe, pikniki, poczęstunki, wspólne gotowanie, oglądanie filmów po francusku, degustacja wina i potraw francuskich, wyjazdy do Francji, obozy językowe, etc.).

13) Prowadzimy zajęcia między innymi w salach z pufami, a także na świeżym powietrzu, co sprawia, że uczniowie czują się swobodnie i lepiej przyswajają wiedzę.

14) Zatrudniamy młodych, energicznych lektorów, dzięki którym w szkole panuje swobodna atmosfera.

15) Nasi uczniowie są do tego stopnia zżyci ze szkołą, że jeden z nich postanowił otworzyć własną placówkę franczyzową.

 

Zapraszamy do kontaktu pod adresem: szkolalereve@gmail.com

 

 

 

 

Szkoła francuskiego, Kraków i mnóstwo atrakcji - sprawdź, jak to działa!

Kurs francuskiego pełen atrakcji? Czemu nie? Kraków to miasto, które nie znosi nudy. Zatem szkoła francuskiego w mieście Kraków to także coś, w czym nudy nie ma. Francuski i jego nauka mogą być naprawdę interesującą i niezapomnianą przygodą, a kurs francuskiego może przybrać formę świetnej zabawy. Kraków jest tego doskonałym przykładem.

Francuski bez schematu i bez nudy

Kurs francuskiego prowadzimy bez schematu książek, co w skrócie oznacza odejście od sztywnych ram, na rzecz nauki sprawnej komunikacji. Przecież właśnie o to chodzi, by nie bać się mówić i zawsze się dogadać. Dlatego właśnie nasz kurs francuskiego w 70% stanowią zajęcia praktyczne. U nas Kraków mówi po francusku!

Szkoła francuskiego odchodząca od schematu podręczników nie oznacza braków programowych. Nasz kurs francuskiego został tak skonstruowany, by dać solidne podstawy gramatyczne, a nawet kompleksowo przygotowuje do egzaminu DELF.

Francuski na warsztatach kulinarnych i nie tylko

Kraków to miasto smakoszy. Kraków to także miasto pełne smaku. Dlatego łączymy pasje - kurs francuskiego realizujemy w połączeniu z warsztatami kulinarnymi. Francuski smak w zestawie z francuskim językiem. Doskonałe połączenie. Realizując podwójnie swoje pasje, możesz czuć się podwójnie usatysfakcjonowany i jeszcze lepiej wykorzystujesz swój cenny czas. Warsztaty kulinarne realizowane są w restauracji francuskiej, gdy tylko powstanie odpowiednio liczna grupa osób zainteresowana taką formą aktywności.

Szkoła francuskiego w mieście Kraków to także wiele więcej atrakcji (http://krakow.lereve.pl/a-po-zajeciach/), między innymi:

 • czytanie artykułów z francuskiej prasy,
 • oglądanie francuskich filmów,
 • smakowanie potraw (francuski smak!)
 • ciekawe ćwiczenia językowe w postaci gier i zabaw (francuski od podstaw),
 • słuchanie francuskich piosenek (Kraków śpiewa po francusku)
 • pisanie teatralnych scenariuszy w języku francuskim,
 • odgrywanie scenek teatralnych w języku francuskim (szkoła francuskiego i teatr w jednym).

Szkoła francuskiego, Kraków i mnóstwo możliwości

Kurs francuskiego prowadzony w mieście Kraków to możliwości dla obecnych i przyszłych studentów. Francuski to język ponad 200 mln ludzi na całym świecie. Dlaczego zatem nie studiować w języku francuskim? Pomyśl o podwójnym dyplomie - http://www.institutfrancais.pl/pl/katalog-podwojnych-dyplomow-francusko-polskich - nasza szkoła francuskiego będzie tutaj solidnym przygotowaniem.

To Top